نشریه طنز “سه نقطه” از زبان مهدی نژاد


   ۲۲ شهریور ۱۳۹۳    ۶:۴۱ ب.ظ    3240 بازديد    بدون دیدگاه

امید مهدی نژاد از انتشار نخستین نشریه طنز حوزه هنری به نام “سه نقطه” خبر داد و گفت: در این مجله بدون پرداختن به مسائل سیاسی، به سراغ مضامین و موضوعات فرهنگی و اجتماعی خواهیم رفت.

به گزارش شیرین طنز، دبیر شورای نویسندگان نشریه جدیدی كه قرار است حوزه هنری در زمینه طنز منتشر كند، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری گفت: اواخر سال گذشته بود كه طرح این مجله را به مدیران حوزه ارائه دادم و مورد استقبال واقع شد و البته تا به شكل و فرم نهایی برسد و جزئیات آن شكل بگیرد، چند ماه طول كشید. ما از تیرماه آماده سازی یونیفرم و طراحی لوگو و سفارش مطالب و سایر كارهای پیش تولید را انجام دادیم و قرار بود اولین پیش‌شماره مجله كه عنوان شماره صفر را داشت، در شهریورماه منتشر شود كه هم‌اكنون آماده شده و در دست چاپ قرار دارد. احتمالا پیش شماره دومی نیز با عنوان شماره نیم خواهیم داشت و امیدواریم از آبان ماه كه شماره اول مجله منتشر می شود، هر ماه به طور منظم مجله طنز “سه نقطه” به دست مخاطبان برسد.

این شاعر و نویسنده درباره مهم ترین تفاوت‌هایی كه این مجله با سایر مجلات موجود در حوزه طنز دارد، گفت: یكی از این تفاوت‌ها این است كه تكیه اصلی ما بر متن است و قرار است “سه نقطه” تنها شامل طنز مكتوب شود؛ البته با گرافیك خاص خودش. یعنی به خلاف بیشتر مجلات طنز، ما در “سه نقطه” كاریكاتور نداریم و به حوزه طنز تصویری و ترسیمی ورود نكرده‌ایم.

وی با بیان این كه تفاوت دیگر این مجله این است كه محوریت موضوعی آن مسائل فرهنگی و اجتماعی است، اظهار داشت: مجلات طنزی كه وجود دارند یا داشته‌اند بیشتر حول مسائل سیاسی و موضوعات روز می‌گشتند، اما در “سه نقطه” از پرداختن صریح به موضوعات سیاسی پرهیز می‌كنیم.

فكر می‌كنم برای مخاطبان مجله و خوانندگان مطبوعات جالب باشد كه یك مجله طنز، بدون پرداختن به مسائل سیاسی، تنها مسائل فرهنگی و هنری و اجتماعی را دست مایه قرار دهد.

این طنزپرداز با بیان این كه قرار است تحریریه این مجله تركیبی از نویسندگان پیش كسوت صاحب‌نام و نویسندگان جوان تر باشد، ادامه داد: فكرهایی برای رویكرد تعاملی با مخاطب هم داریم كه می‌تواند فضای جدید و مناسبی باشد برای انتشار طنزهای مخاطبانی كه به این حوزه علاقه دارند، كه با انتشار منظم مجله، این برنامه‌ها را اجرا خواهیم كرد.

http://s5.picofile.com/file/8143449084/10383887_838171832894654_5959568181263639070_n.jpg

مهدی‌نژاد درباره دفتر طنز حوزه هنری نیز گفت: دفتر طنز حوزه هنری از ابتدا به دنبال طنز سالم و درست بوده و چه در برنامه‌ها و چه در تولیدات، تلاش كرده است از طنزی كه به ابتذال پهلو می‌زند دوری كند. جوهره طنز نقد است، و هر چیزی كه قابل نقد باشد و نقد آن نیز قابل انتشار باشد، می‌تواند موضوع طنز واقع شود، اما همه ما معتقدیم طنز باید در چارچوب هایی كه قبول داریم اتفاق بیفتد.

گفتنی است، پیش شماره اول “سه نقطه” با طنزنوشته‌های نویسندگانی چون امرالله احمدجو، عباس احمدی، بهزاد افشاری، رضا امیرخانی، اسماعیل امینی، سعید باباوند، محمدرضا تركی، محمدحسین جعفریان، تهمینه حدادی، هدی حدادی، علی زراندوز، ابوالفضل زرویی نصرآباد، صادق زیباكلام، رضا ساكی، جلال سمیعی، پوریا عالمی، علی‌اكبر قاضی‌زاده، علیرضا قزوه، هادی مقدم‌دوست، یوسفعلی میرشكاك و … منتشر می‌شود و از شماره‌های بعد، نویسندگان دیگری نیز به تحریریه اضافه خواهند شد.

ماهنامه طنز “سه نقطه” به صاحب امتیازی حوزه هنری و مدیرمسئولی محسن مؤمنی شریف منتشر خواهد شد. سرپرست شورای نویسندگان مجله، امید مهدی نژاد و مدیر هنری آن وهب رامزی هستند.

مطالب مرتبط :

ارسال به شبکه های اجتماعی :
تلگرام فیس بوک گوگل توییتر لینکدین کلوب فیس نما هم میهن تبیان افسران

لینک کوتاه این نوشته
http://shirintanz.ir/?p=5391

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


برو به ابتدای صفحه