استند آپ کمدی مرگ زودرس می‌آورد!

   ۲ مرداد ۱۳۹۵    ۲:۰۴ ب.ظ    1487 بازديد   
0
   بدون دیدگاه

پژوهش محققان دانشگاه کاتولیک استرالیا نشان می‌دهد کمدین‌هایی که کار “طنز ایستاده” انجام می‌دهند در خطر بیشتری برای مرگ زودرس در مقایسه با سایر بازیگران قرار دارند.

به گزارش شیرین طنز، به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه خبری ساینس‌دیلی، به منظور انجام این پژوهش ۲۰۰ کمدین ایستاده، ۱۱۴ بازیگر طنز و ۱۸۴ بازیگر تئاتر که در سایت‌های اجتماعی به عنوان پر طرفدارها انتخاب شده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند.

با بررسی آن دسته از افرادی که در هر یک از گروه‌ها فوت کرده بودند، محققان متوجه شدند که کمدین های ایستاده در سنین جوان‌تری (۶۷ سال در مقایسه با سن ۶۹ سال در بین بازیگران طنز و ۷۱ سال برای بازیگران تئاتر) فوت کرده بودند.

با در نظر گرفتن دو عامل تولد و امید به زندگی، محققان دریافتند در بین ۳۶ کمدین ایستاده‌ای که فوت کرده بودند ۳۶ درصدشان مرگ زودرس را تجربه کردند؛ در مقابل۲۰ درصد از ۵۶ نفر بازیگر تئاتر این تجربه را داشتند.

نکته جالب اینجا بود که هرچه کمدین بیشتر محبوبیت داشت، خطر مرگ زودرس نیز افزایش می‌یافت و این در حالی بود که بین بازیگران طنز و تئاتر این رویه برعکس بود! اما با این وجود یک استثنا هم وجود داشت و آن هم برنده شدن اسکار است. بازیگران کمدین ایستاده که این جایزه را برده بودند، سه الی ۹ سال امید به زندگی بیشتری داشتند. در کل بازیگران کمدی بیشتر از سایر بازیگران به اختلال دو قطبی مبتلا می‌شوند.

این پژوهش در مجله “Cardiology” منتشر شده است.

0
ارسال به شبکه های اجتماعی خارجی :

ارسال به شبکه های اجتماعی ایرانی :
ارسال به فیس نما   ارسال به کلوب   ارسال به هم میهن   ارسال به افسران  
لینک کوتاه شده این نوشته :
http://shirintanz.ir/?p=16326

مدیر

درباره نویسنده ()

سلام، من مدیر سایت شیرین طنز هستم، مهندسی نرم افزار کامپیوتر دارم و از علاقه مندان به طنز و کاریکاتور.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

برو به ابتدای صفحه