استند آپ کمدی مرگ زودرس می‌آورد!


   ۲ مرداد ۱۳۹۵    ۲:۰۴ ب.ظ    1662 بازديد    بدون دیدگاه

پژوهش محققان دانشگاه کاتولیک استرالیا نشان می‌دهد کمدین‌هایی که کار “طنز ایستاده” انجام می‌دهند در خطر بیشتری برای مرگ زودرس در مقایسه با سایر بازیگران قرار دارند.

به گزارش شیرین طنز، به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه خبری ساینس‌دیلی، به منظور انجام این پژوهش ۲۰۰ کمدین ایستاده، ۱۱۴ بازیگر طنز و ۱۸۴ بازیگر تئاتر که در سایت‌های اجتماعی به عنوان پر طرفدارها انتخاب شده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند.

با بررسی آن دسته از افرادی که در هر یک از گروه‌ها فوت کرده بودند، محققان متوجه شدند که کمدین های ایستاده در سنین جوان‌تری (۶۷ سال در مقایسه با سن ۶۹ سال در بین بازیگران طنز و ۷۱ سال برای بازیگران تئاتر) فوت کرده بودند.

با در نظر گرفتن دو عامل تولد و امید به زندگی، محققان دریافتند در بین ۳۶ کمدین ایستاده‌ای که فوت کرده بودند ۳۶ درصدشان مرگ زودرس را تجربه کردند؛ در مقابل۲۰ درصد از ۵۶ نفر بازیگر تئاتر این تجربه را داشتند.

نکته جالب اینجا بود که هرچه کمدین بیشتر محبوبیت داشت، خطر مرگ زودرس نیز افزایش می‌یافت و این در حالی بود که بین بازیگران طنز و تئاتر این رویه برعکس بود! اما با این وجود یک استثنا هم وجود داشت و آن هم برنده شدن اسکار است. بازیگران کمدین ایستاده که این جایزه را برده بودند، سه الی ۹ سال امید به زندگی بیشتری داشتند. در کل بازیگران کمدی بیشتر از سایر بازیگران به اختلال دو قطبی مبتلا می‌شوند.

این پژوهش در مجله “Cardiology” منتشر شده است.

مطالب مرتبط :

ارسال به شبکه های اجتماعی :
تلگرام فیس بوک گوگل توییتر لینکدین کلوب فیس نما هم میهن تبیان افسران

لینک کوتاه این نوشته
http://shirintanz.ir/?p=16326

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


برو به ابتدای صفحه