ساکی : حوزه هنری به عنوان یکی از مدعیان حوزه طنز در کشور مطرح است


   ۳۱ فروردین ۱۳۹۵    ۷:۱۱ ب.ظ    338 بازديد    بدون دیدگاه

رضا ساکی معتقد است برنامه های طنز حوزه هنری توسط افرادی اجرا می شود که سال‌ها در فضای طنز امتحان خود را پس داده‌اند و کاملاً فضای طنز سخیف و ادیبانه را می‌شناسند.

به گزارش شیرین طنز، به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، رضا ساکی سردبیر روزنامه طنز «وقایع تهرانیه» و از طنزنویسان کشور سیاست های حوزه هنری را در ایجاد محدودیت در حوزه طنز متفاوت تر از رسانه ملی و سایر رسانه ها ندانست و گفت: باید یک نوع نگرش در مسئولان ما و به ویژه حوزه هنری که داعیه دار برگزاری برنامه های طنز است، ایجاد شود تا فعالیت های طنز را به سمتی هدایت کنند که کسانی که در این زمینه فعال هستند به راحتی حرف خود را بزنند.

وی ادامه داد: در واقع طنز نویسان دشمن هیچ کس نیستند و فقط آن ها سعی دارند تا با زبان طنز خود به بیان مسائل و مشکلات موجود در جامعه و نقد مسئولان در قالب زبانی شیرینی به اسم طنز بپردازند.

این مجری رادیو، فعالیت‌های طنز حوزه هنری را ادیبانه توصیف کرد و اظهار داشت: برنامه های متنوع ادبی همچنین نشریاتی که در حوزه هنری منتشر می شود همه توسط افرادی اجرا می شود که سال‌ها در فضای طنز امتحان خود را پس داده اند و کاملاً فضای طنز سخیف و ادیبانه را می شناسند و از این نظر حوزه هنری به عنوان یکی از مدعیان حوزه طنز در کشور مطرح است.

ساکی با توجه به گسترده شدن شبکه های اجتماعی، استفاده از این ظرفیت را برای مطرح کردن طنز فاخر مناسب دانست و بیان کرد: همیشه باید سعی کنیم در هر کاری به روز باشیم و از تمام ظرفیت ها به نحو احسن استفاده کنیم؛ طنز هم از این قاعده مستثنی نیست و باید سعی کند تا در روزگاری که هجوهای بی ارزش شبکه های اجتماعی ما را فرا گرفته است با حضور در این فضا گوی سبقت را از آن ها برباید.

وی خاطرنشان کرد: طنز پردازان باید روز به روز نوآوری و شکوفا کردن استعدادهای خود را در دستور کار قرار دهند و این را با مطالعه فراوان و شناخت فرصت های موجود در اطراف خود که مستلزم هوشیاری است، مهیا کنند.

این طنزنویس کشورمان در خصوص «محفل طنز» و «در حلقه رندان» که دو برنامه پرطرفدار حوزه هنری در زمینه طنز است نیز گفت: استقبال پر شمار افراد از این برنامه ها حتی با وجود ابعاد کم رسانه ای، نشان از توجه مخاطبان به مباحث طنز را نشان دارد و در روزگاری که هر نوع برنامه ای در جامعه برگزار می شود این‌چنین برنامه های طنز قابل ستایش است.

مطالب مرتبط :

ارسال به شبکه های اجتماعی :
تلگرام فیس بوک گوگل توییتر لینکدین کلوب فیس نما هم میهن تبیان افسران

لینک کوتاه این نوشته
http://shirintanz.ir/?p=14720

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


برو به ابتدای صفحه