معرفی مجموعه شعر طنز “ملخ های حاصلخیز” اثر اکبر اکسیر


   ۱۷ مهر ۱۳۹۶    ۱۱:۲۲ ق.ظ    238 بازديد    بدون دیدگاه

کتاب “ملخ‌های حاصلخیز” شامل ۷۸ شعر از اکسیر است که عناوین برخی از آنها عبارتند از تمبر خارجی، نفتالین، استیضاح، کله پاچه، سورپرایز، مک لوهان و ماتادورها.

در شعر “نقد فنی” می‌خوانیم:

پستچی پاکتی آورد/ محتوی کتاب شعر/ پشت پاکت/ مهر مستطیل آبی رنگی/ کتاب شعر را نقد کرده بود:/ بنا به اظهار فرستنده/ فاقد شیء قیمتی است!

اکسیر در اشعارش با زبانی طنزآمیز سربه سر همه از جمله خود می‌گذارد. گاه زمانه را به شوخی می‌گیرد، گاه زمینه‌ای را برای زدن حرفهایش پیدا می‌کند و زمانی هم این‌گونه در شعر “آلبر کامو” با مخاطب شعرهایش به مطایبه می‌پردازد:

بدون هیچ حرفی از سطر اول این شعر می‌گذرم/ می‌رسم به سطر دوم/ هنوز حرفی برای گفتن پیدا نکرده‌ام/ مجبورم طوری این شعر را تمام کنم/ فعلاً که در سطر پنجم هستم/ (یک، دو، سه، چهار، پنج)/ -سطر پنجم نه، سطر هفتم (دوباره بشمار)/ خاک بر سر مخاطب عزیز/ که از سطر اول این شعر علاف است!

اکبر اکسیر متولد ۱۳۳۲ و ساکن آستارا است. وی خود را مروج گونه‌ای از شعر با عنوان “فرانو” می‌داند و پیش از این سه مجموعه شعر با عنوانهای “پسته لال سکوت دندان شکن است“، “زنبورهای عسل دیابت گرفته‌اند!” و “بفرمایید بنشینید صندلی عزیز” به چاپ رسانده است.

کتاب “ملخ‌های حاصلخیز” به قیمت ۴۹۰۰ تومان توسط انتشارات مروارید منتشر شده است.

منبع : مهر

مطالب مرتبط :

ارسال به شبکه های اجتماعی :
تلگرام فیس بوک گوگل توییتر لینکدین کلوب فیس نما هم میهن تبیان افسران

لینک کوتاه این نوشته
http://shirintanz.ir/?p=25017

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


برو به ابتدای صفحه