فضایی برای ارائه طنز توسط طنزپردازان جامعه


   ۱۳ مرداد ۱۳۹۳    ۱۰:۰۱ ق.ظ    741 بازديد    بدون دیدگاه

سرپرست روزنامه ایران با بیان اینکه پرداختن به طنز در شرایط کنونی در حوزه رسانه بسیار دشوار است، گفت: متاسفانه در کشور آستانه تحمل افراد و مسئولانی که مورد خطاب طنزپردازان قرار می‌گیرند، بسیار پایین است.

به گزارش شیرین طنز، محمد تقی رو‌غنی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه طنز یکی از مشکل‌ترین اموری است که در مطبوعات به شمار می‌رود، اظهار داشت: پرداختن به طنز در حوزه رسانه در شرایط کنونی بسیار دشوار است. سرپرست روزنامه ایران در ادامه با تأکید بر ضرورت توجه به چارچوب اخلاق در حوزه رسانه، افزود: خنده در مطبوعات باید مبتنی بر دردها و موضوعات اجتماعی باشد.

محمد تقی روغنی روزنامه ایران

وی با بیان اینکه هم‌اکنون طنز در مطبوعات و حوزه رسانه کشور از رونق افتاده است، بیان داشت: متاسفانه در حال حاضر طنز آنطور که باید در کشور نیست و تبدیل به لودگی شده است. روغنی‌ها همچنین با اعلام اینکه در دوره‌‌های اخیر تعداد طنز پردازان و طنز نویسان کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته است، ادامه داد: در کشور ما کسانی که خطاب طنز نویسان قرار می‌گیرند از آستانه تحمل بسیار کمی برخوردارند.

سرپرست روزانه ایران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا طنز در قانون مطبوعات گنجانده شده است، گفت: تصور نمی‌‌کنم بشود مقوله طنز را در قانون مطبوعات جای داد. روغنی‌ها اضافه کرد: تشخیص طنز، تمسخر و توهین توسط وجدان عمومی افراد و جامعه است و باید فضایی برای ارائه طنز توسط طنزپردازان جامعه فراهم شود.

مطالب مرتبط :

ارسال به شبکه های اجتماعی :
تلگرام فیس بوک گوگل توییتر لینکدین کلوب فیس نما هم میهن تبیان افسران

لینک کوتاه این نوشته
http://shirintanz.ir/?p=4390

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


برو به ابتدای صفحه