مشکلات ساختن فیلم طنز سیاسی در ایران بررسی شد + فیلم


   ۲۸ تیر ۱۳۹۵    ۱۰:۳۸ ب.ظ    800 بازديد    بدون دیدگاه

یک کارگردان سینما گفت، ساختن فیلم طنز در جامعه کنونی کار سختی است که مشکلات متعددی را موجب می شود.

به گزارش شیرین طنز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جعفری جوزانی در برنامه شهر فرنگ در خصوص مشکلات ساختن فیلم طنز سیاسی در ایران گفت: ساختن فیلم طنز خودش دردسر ایجاد می کند و ریسک بزرگی برای سازنده و برای سرمایه گذار ایجاد می کند. متاسفانه وقتی وارد حوزه سیاسی می شوید، ریسک زیادی می کنید و مشکلاتی برای شما پیش می آید.

مشکلات ساخت فیلم طنز سیاسی

جوزانی گفت: فیلم و سینما جای گسترده ای است. معدود فیلم های کمدی هستند که بتوانند از اعماق بیایند. به عنوان مثال ما سال ۱۳۸۱ که فیلمنامه فیلم «ایران برگر» را نوشتیم و مجوز گرفتیم، در این فیلم نشان داده شد که شعارهای ما در یکصد سال گذشته تکرار شده است و جامعه ما دچار یک تسلسلی شده است و در حال تکرار است.
همچنین رضا رفیع نویسنده و طنزپرداز کشورمان نیز گفت: در سینما نوشتن طنز بسیار سخت است. نزدیک شدن به سیاست شاید یک مقداری در تیررس هر کسی نباشد. باید احساس بکند که حوزه های سیاسی را می شناسد. ورود به حوزه فیلم سازی طنز باید با شناخت کامل باشد.
این طنز نویس کشورمان در خصوص عوام زدگی نویسندگان طنز در کشور گفت: به نظر من این برداشت از طنز نویسان به هیچ وجه عمیق نیست و سطحی است. طنز نویس باید از حوزه های مختلف اطلاع داشته باشد، به عنوان مثال گل آقا در نوع خودش جریان سیاسی را می شناخت. خبر را تجزیه می کرد. به نظر من این تفسیر عوامانه است. طنز شناس هم به تحلیل های ارائه شده در تاکسی نیاز دارد و هم باید از مطالعه عمیق برخوردار باشد.

فیلم این نشست را در ادامه می بینید :
***
***

مطالب مرتبط :

ارسال به شبکه های اجتماعی :
تلگرام فیس بوک گوگل توییتر لینکدین کلوب فیس نما هم میهن تبیان افسران

لینک کوتاه این نوشته
http://shirintanz.ir/?p=16161

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


برو به ابتدای صفحه