انجمن کاریکاتور همدان تاسیس شد


   ۲۴ بهمن ۱۳۹۲    ۷:۳۰ ق.ظ    1929 بازديد    بدون دیدگاه

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه انتخابات هیئت مدیره انجمن کاریکاتور همدان با حضور اعضای هیئت موسس و نمایندگان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان همدان ظهر امروز چهارشنبه در محل مجتمع فرهنگی هنری بوعلی سینا برگزار و محمود نظری بعنوان رئیس انجمن، علی پاکنهاد بازرس، طاهر شعبانی منشی و اکبرتراب پور، دبیر و سعید دولتی بعنوان خزانه دار انتخاب شدند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان همدان در حاشیه این جلسه درگفتگو با مهر ضمن بیان اینکه تاریخچه پدید آمدن کاریکاتور از انقلاب کبیر فرانسه شروع شده است، اظهار داشت : امروزه بسیاری از مسائل و گفته ها در غالب کاریکاتور در نشریات و روزنامه ها بیان می شود که البته بسیار تاثیر گذار است.

علی مرادی نور گفت: از آنجا که این هنر به نوعی اندیشه روز است افقی روشن و تفاسیر مختلفی را به همراه دارد بنابراین باید کاریکاتور بعنوان هنری پویا و عقبه ای پر اندیشته از چهارچوب مطبوعات خارج شده و به زندگی مردم کشیده شود .

انجمن کاریکاتور همدان

وی هدف از تاسیس این انجمن را ساماندهی و برنامه ریزی مناسب برای این قشر از هنرمندان دانست و افزود : فعالیت های این انجمن باید به نحوی مدیریت شوند که فرا ملی شده و محدود به استان و شهر همدان نباشند تا بتوانند در سطوح ملی و بین المللی نیز مطرح شود.

وی اضافه کرد: باید از کلیشه کاری در این زمینه نیز پرهیز شود.

مهر

مطالب مرتبط :

ارسال به شبکه های اجتماعی :
تلگرام فیس بوک گوگل توییتر لینکدین کلوب فیس نما هم میهن تبیان افسران

لینک کوتاه این نوشته
http://shirintanz.ir/?p=867

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


برو به ابتدای صفحه