انتقال پیام های جدی به مردم در قالب طنز

   ۶ مرداد ۱۳۹۳    ۴:۰۱ ب.ظ    1546 بازديد   
0
   بدون دیدگاه

یكی از عكاسان شركت كننده در هشتمین جشنواره سراسری طنز سوره می گوید: طنز و یكی از شاخه های آن عكاسی طنز پتانسیل های زیادی دارد كه متاسفانه توجه چندانی به آن نشده است.

به گزارش شیرین طنز، فاطمه خشایار، یكی از كسانی كه عكس او به مرحله داوری هشتمین جشنواره سراسری طنز راه پیدا كرده، با بیان این كه چند سال است به طور حرفه ای عكاسی را دنبال می كند، درباره اثرش می گوید: این عكس سارا و زهرا نام دارد و آن را در یكی از روستاهای شمال انداخته ام كه موضوع آن دو دختربچه هستند.

این عكاس با اشاره به این كه پیش از این هم در مسابقات حوزه هنری شركت داشته بیان می كند: در مسابقات دیگری هم شركت كرده ام و به عنوان مثال نفر دوم مسابقه حدیث حیا، نفر دوم مسابقه قاب های بهشتی شده ام و در چند مسابقه دیگر هم برگزیده شده و تقدیرنامه هایی دریافت كرده ام.

پوستر هشتمین جشنواره طنز سوره

خشایار درباره تفاوت جشنواره سراسری طنز سوره كه امسال شامل عكس طنز هم می شود، می گوید: به نظر من این اقدام بسیار خوبی است كه حوزه هنری انجام داده و جای چنین جشنواره ای در بین جشنواره های عكس خالی بود؛ چرا كه در قالب طنز می توان پیام های جدی را راحت تر به مردم منتقل كرد و عكاسان خوبی هم در این زمینه كار می كنند كه از طریق چنین جشنواره هایی، رقابت شكل می گیرد و آثار بهتری خلق می شود.

این عكاس ساكن قوچان ادامه می دهد: خود من با این كه بارها در جشنواره های مختلف شركت كرده ام اما تمام آن ها مستند، مذهبی یا اجتماعی بوده اند و شركت در برگزاری چنین جشنواره ای برایم بسیار خوشایند بود و به نظرم ادامه چنین روندی می تواند در حمایت از طنز به عنوان یك ابزار انتقال مفهوم موثر باشد.

0
ارسال به شبکه های اجتماعی خارجی :

ارسال به شبکه های اجتماعی ایرانی :
ارسال به فیس نما   ارسال به کلوب   ارسال به هم میهن   ارسال به افسران  
لینک کوتاه شده این نوشته :
http://shirintanz.ir/?p=4297

مدیر

درباره نویسنده ()

سلام، من مدیر سایت شیرین طنز هستم، مهندسی نرم افزار کامپیوتر دارم و از علاقه مندان به طنز و کاریکاتور.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

برو به ابتدای صفحه